“Világosságot csináltunk magunk körül” – Állatorvosi ’56

Ezt a filmet a forradalom 60. évfordulójára készítettük egykori hallgatókkal és tanárokkal. A film alapját a  2006-ban Jávorka Levente témavezetőmmel rögzített beszélgetések adták.

Novák Tamás barátommal a 60. évfordulós pályázaton kaptunk támogatást a rövidebb hallgatói és a hosszabb változat elkészítésére.

A hallgatói változat rövidebb, a teljes változatban minden beszélgetést szerepeltetünk.

A teljes, 45 perces változatban szerepel például Dr. Guoth János is, aki az anatómia tanszék híres és kedvelt oktatója volt a forradalom napjaiban és Szécsi Ágoston, Guszti bácsi, aki eltávolított hallgató volt akkor.

Jakab Rezső fia egy svájci atomerőmű műszaki igazgatója, Szécsi Guszti lánya egy alföldi iskola tanára, Elek Sándor fia Törökszentmiklós polgármestere és mindannyiukkal jó érzés volt édesapjukról beszélgetni a film kapcsán, mert örültek a hogy mostantól osztozhatunk büszkeségükben!

Mert büszkén emlékszünk a forradalom állatorvos hallgatóira és Egyetemünk egykori tanáraira!