“Egy borjúfark sem hibázott…” portréfilm Bodó Imre állattenyésztőről

Egyetemünk emeritusz professzora Bodó Imre, az Állattenyésztési Tanszék egykori vezetője.

Prof. Bodó Imre mikor mint állattenyésztő dolgozott Hortobágyon a szürkemarha állományt megmentette az átkeresztezéstől, azaz a szovjet kosztromai fajtával tervezett fajtaátalakító keresztezéstől!

Családapaként feleségével Bodó Imréné Újhelyi Erzsébettel nevelték fel hét gyermeküket hitben és szeretetben Hortobágyon, majd Budapesten.

Egyetemünkre 1974-ben jött dolgozni.

Deutsche Version:

English version:

A film ötlete 2018-ban, egy a Hargita-megyei állatorvosoknál tett látogatás alkalmával, Kászonban jutott eszembe, mikor egy székely kolléga megkérdezte: Hát Imre Bácsi hogy van?

És akkor vált világossá, hogy a Jelenits Istvánról készített filmünk az “ikerfilmjére” vár! Hisz Imre Bátyánkkal közös szobánk van a J épületben, ő volt a Tanszékünk vezetője 14 évig, együtt dolgozunk 2000 óta és még sorolhatnám, csak azt nem értettem, hogy két évig nem jutott eszembe! Ráadásul Jelenits István és Bodó Imre jó barátok a gimnázium óta! Jelenits tanár úr az osztályait vitte biciklitúrákon a Hortobágyra Bodó Imréék kertjébe, sátrazni, hogy megismerjék a pusztát a diákok!

Bodó Imre a magyar szürkemarha és számos őshonos fajta megmentője.

A filmet Csurgay Kristóf ötödéves hallgatóval készítettük!

A Bürkös Zenekar muzsikájával, amit Imre Bátyánknak ajándékba adtak, azzal, hogy a Hortobágyon még nagy tisztelettel emlékeznek rá! Ezt a készítők is nagyon köszönik, mert így valódi “hortobágyi muzsika” szólhat a filmben!

A film ajánló.

2020 nyarán szerettünk volna Erdélyben forgatni, de a járvány miatt ez nem volt lehetséges. Ifj. Bodó Imre a székelyló programban megismerte a Daczó Dénest és feleségét Katalint (Mementó Film), akik 2020 őszén felvették a filmhez a kászoni beszélgetéseket és a gyönyörű drónos felvételeket Kászonról. Interneten megküldték és így kerülhettek a filmbe a Bodó család erdélyi gyökereiről szóló részek. Köszönjük!

A film plakátja a  premier időpontjával. A járvány miatt nem tartottunk a fogadást, de a Húsvéti időpont nagyon jól szolgálta az Imre Bátyánkról készített filmünk bemutatójának hangulatát idehaza és Erdélyben!